Najnowsze zamówienie na ACH160

Spółka Airbus Corporate Helicopters (ACH) na kilka dni przed rozpoczęciem wystawy lotniczej EBACE 2019 w Genewie zdobyła kolejne zamówienie na najnowszy model śmigłowca ACH160. Kontrakt zawarty z doświadczonym brytyjskim użytkownikiem, który nowym nabytkiem zamierza świadczyć usługi lotniczego transportu korporacyjnego, zwiększa liczbę zamówionych dotąd maszyn ACH160 do 11. W sumie cztery z takich wiropłatów zostały zakontraktowane przez klientów z Wielkiej Brytanii: dwa z nich zamówiło przedsiębiorstwo specjalizujące się w śmigłowcowym transporcie korporacyjnym, a trzeci firma Luviair z Wyspy Man, od lat użytkująca śmigłowce produkcji Airbus Helicopters do przewozów VIP.
Wdrażanie średniego śmigłowca H160 do produkcji przebiega zgodnie z planem. Pod koniec 2019 roku spodziewane jest uzyskanie certyfikacji maszyny, a pierwsze ACH160 powinny trafić do nabywców rok później.
Stanowiąc w segmencie lotnictwa śmigłowcowego lustrzane odbicie samolotowej spółki Airbus Corporate Jets, ACH specjalizuje się w zapewnianiu klientom wyjątkowego doświadczenia, od momentu pierwszego zapytania i złożenia zamówienia, poprzez serwisowe wsparcie eksploatacji zamówionego statku powietrznego, po zwiększanie szans na jego korzystną odsprzedaż kolejnemu właścicielowi. Spółka ACH zadebiutowała na rynku śmigłowcowym w maju 2017 roku podczas wystawy EBACE. W kolejnych miesiącach tegoż roku zdobyła 54 zamówień na maszyny w wariancie korporacyjnym. W 2018 roku zebrała zamówienia na 68 wiropłatów.
ACH oferuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, technologii, wykonania i świadczonych usług posprzedażowych, w oparciu o koncepcję HCareFirst – najwyższej jakości serwis skrojony pod indywidualne potrzeby operatorów osiągających raczej niskie naloty, ale oczekujących gwarantowanej dostępności śmigłowców do lotu w razie potrzeby.
Frederic Lemos, szef ACH, powiedział: „Zamówienia na ACH160 jeszcze przed certyfikacją wyraźnie pokazują bardzo wysoki poziom akceptacji rynku dla naszego nowego produktu. Potwierdzone umowy z doświadczonymi klientami stanowią dowód na to, że śmigłowiec spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.”
Firma oferuje klientom maszyny z wszechstronnej i wiodącej na rynku rodziny lekkich i średnich śmigłowców produkcji Airbus Helicopters: ACH125, ACH130, ACH135 oraz nowe warianty maszyn ACH145, ACH160 i ACH175. Dla wszystkich tych modeli dostępna jest szeroka gama kompletnego wyposażenia, w tym projektowanego na indywidualne zamówienie.
Znana z połączenia wszechstronności i komfortu rodzina śmigłowców ACH jest ceniona przez pasażerów i pilotów za stylowe wnętrza, płynny i cichy lot oraz zaawansowaną technologicznie cyfrową awionikę Helionix, zapewniającą wygodną obsługę i najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Źródło: Airbus Helicopters

Komentarze

Popularne posty