Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej i obchody 90-lecia Aeroklubu Gdańskiego

Interesuje cię świat lotnictwa i masz ochotę popatrzeć na lotnicze akrobacje z ziemi? Świetnie! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim są Mistrzostwa Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej Polski, których organizatorem jest Aeroklub Gdański.
Zawody odbędą się w dniach 4-7.06.2019 r. na lotnisku w Pruszczu Gdańskim. Podczas kilkudniowych zawodów uczestnicy będą znajdować się pod skrzydłami wykwalifikowanego jury. Mistrzostwa odbędą się w dwóch klasach: Unlimited i Advanced. 8 czerwca odbędzie się oficjalne zakończęnie zawodów. Wcześniej, 3 czerwca, odbędzie się oficjalny trening zawodników. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.
Po intensywnym tygodniu zawodów akrobacyjnych czas na świętowanie i kolejną lotniczą przygodę!
W tym roku Aeroklub Gdański obchodzi 90-te urodziny. Dlatego w dniu 8.06.2019 r. zaprasza na lotnisko w Pruszczu Gdańskim wszystkich miłośników, pasjonatów (i nie tylko) lotnictwa! Odbędzie się impreza, która kończy Mistrzostwa Polski w Akrobacji i jednocześnie rozpoczyna ważny etap dla historii Aeroklubu Gdańskiego.
W tym dniu wszyscy, którzy przybędą na lotnisko w Pruszczu Gdańskim będą mieli okazję podziwiać ikony polskiego lotnictwa. Nie zabraknie pokazów grup akrobacyjnych, śmigłowców czy skoków spadochronowych.
8 czerwca odbędą się pokazy lotnicze w których udział wezmą zarówno wojskowe jak i cywilne statki powietrzne. Niewątpliwą atrakcją będzie przelot samolotów SU oraz MIG a także samolotu C-130 „Herkules”. Wśród atrakcji „cywilnych” będziemy mogli obejrzeć Marię Muś na śmigłowcu BO-105, Macieja Pośpieszyńskiego i Marka Choim na samolocie Extra 300, formację 3AT-3, JAK-3 i innych. Na wystawie statycznej prezentowany będzie sprzęt wojskowy oraz cywilny, na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje.
Nie nudź się w domu. Przyjdź do nas i sam zobacz na własne oczy, jak wygląda lotniczy świat! Fajna zabawa czeka KAŻDEGO, zarówno zapaleńców lotnictwa, tych najstarszych i tych najmłodszych, fotografów, całe rodziny, mieszkańców, przyjezdnych jak i przypadkowych przechodniów. Gwarantujemy fantastyczną zabawę oraz niesamowite wrażenia i emocje – zapraszają członkowie Aeroklubu Gdańskiego.
Program obchodów:
10:00 – 12:00 Blok Pokazowy 49 Baza Lotnicza
12:00 – 13:00 Uroczyste Otwarcie Obchodów 90-lecia
13:00 – 19.00 Rozpoczęcie Bloku Pokazu Dynamicznego Aeroklubu Gdańskiego
18:00 – 19:00 Zakończenie Mistrzostw Polski W Akrobacji
19:00 – 02:00 Hangar Party – Otwarcie Strefy Vip

Czyli czeka nas najbardziej lotniczy tydzień w roku ! Dla obserwatorów wstęp wolny.

Komentarze

Popularne posty