Wypadek helikoptera na skoczni w Oberstdorfie

Jak informują niemieckie media, w Oberstdorfie doszło do wypadku lotniczego. Helikopter AS 350B3e Ecureuil (D-HKIX) spadł na teren kompleksu Audi Arena, w skład której wchodzi słynna z Turnieju Czterech Skoczni Schattenbergschanze.
66-letni pilot maszyny doznał licznych obrażeń i złamań. Przebywa obecnie w szpitalu, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak informuje policja, helikopter spadł na teren skoczni z wysokości piętnasstu metrów.
Betram Volke, szef komendy policji w Oberstdorfie, przekazał wiadomości, iż do wypadku doszło w środę około godziny dziewiątej. Na arenie demontowane były maszty podtrzymujące siatki przeciwwietrzne. Jest to standardowa procedura, która odbywa się każdej wiosny. Sprzęt miał zostać przetransportowany przez helikopter, ale pojazd utracił równowagę w locie i runął na ziemię.
Jako jedną z przyczyn katastrofy podaje się możliwość obluzowania jednej z lin napinających, do których przymocowane były maszty. Gdy pilot chciał podnieść elementy, helikopter wymknął się spod kontroli i rozbił się z wysokości 15 metrów nad ziemią. Z maszyny zaczął wydobywać się ogień, który został szybko ugaszony za pomocą gaśnicy.
Helikopter po wypadku nie nadaje się do remontu i zostanie poddany kasacji. Ucierpiał także kompleks skoczni w Oberstdorfie. Pierwsze zdjęcia po wypadku wskazują uszkodzenie m.in. wyciągu prowadzącego na górę obiektu. Straty szacowane są na wysokość 2,5 miliona euro.
W ostatnich tygodniach rozpoczęły się prace modernizacyjne w kompleksie Audi Arena. Niemcy przygotowują się bowiem do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które Oberstdorf zorganizuje w 2021 roku. Źródło: skijumping.pl

Komentarze

Popularne posty