Ultralekki, nowoczesny Viper SD-4 w Nowym TarguOrganizatorzy VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, który trwać będzie na nowotarskim lotnisku 16 i 17 sierpnia, ujawnili właśnie kolejną atrakcję imprezy. Będzie nią nowoczesny, ultralekki samolot Viper SD-4 wyprodukowany na Słowacji. Viper SD-4 to dwumiejscowy samolot o konstrukcji całkowicie metalowej w kategorii ultralekkiej i LSA. Idealny do podróży, lotniczej rekreacji, szkół lotniczych i holowania szybowców, posiada doskonałe właściwości pilotażowe. Przestronna i nowoczesna kabina zapewnia wysoki komfort i wspaniałą widoczność. W komfortowym pilotowaniu samolotu pomagają nowoczesne systemy nawigacyjno-komunikacyjne wyposażone w wyświetlacze LCD. 
Samolot ma rozpiętość skrzydeł 8,4 m, napędzany jest silnikiem Rotax 912 o mocy 80 HP. Jego maksymalny ciężar do startu to 600 kg. Viper SD-4 osiąga prędkość przelotową 220km/h. Do startu i lądowania potrzebuje maksymalnie 180 m pasa startowego. Samolot jest przystosowany do lądowania na pasach trawiastych. Zbiorniki paliwa pomieszczą od 70-100 l paliwa (w zależności od wersji) co daje mu maksymalny zasięg 1100 km! 
Samolot będzie pilotowany przez Józefa Sabo - instruktora i inspektora lotnictwa na Słowacji, jest on równocześnie pilotem testowym firmy Tomark - producenta samolotu.  
W trakcie trwania imprezy będzie możliwość oglądnięcia tej maszyny w locie, ale również porozmawiania z producentem na temat ogromnych możliwości tego maszyny. Źródło: Tygodnik Podchalański, Foto: wikipedia.org

Komentarze

Popularne posty