Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów zakończone
W Białymstoku zakończyły się Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasie klub B. W sumie wystartowało w nich czworo pilotów Aeroklubu Częstochowskiego, w Regionalnych Zawodach bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Witkowski, natomiast w Mistrzostwach Polski w klasie klub B Patrycja Pacak po dobrym początku potem latała trochę słabiej i ostatecznie zawody skończyła na 11 miejscu.
W Regionalnych Zawodach Szybowcowych w klasie klub B Aeroklub Częstochowski oprócz Witkowskiego reprezentowało jeszcze dwóch pilotów Robert Podlejski i Krzysztof Bogusz. Podlejski ostatecznie zajął szóste miejsce, a Bogusz ósme. Witkowski zawody zaczął niezbyt dobrze, bo od ósmego miejsca, przegrał m.in. z Boguszem, ale straty zaczął odrabiać bardzo szybko. Wygrał drugą i trzecią konkurencję i w klasyfikacji generalnej objął prowadzenie. W czwartej konkurencji był drugi, piątą ostatnią ponownie wygrał i z przewagą 233 punktów nad Wojciechem Średniawą z Bezmiechowa zwyciężył w Regionalnych Zawodach Szybowcowych w klasie klub B. Trzeci był reprezentant gospodarzy Jarosław Obuchowski.
Tymczasem Mistrzostwa Polski w klasie klub B rozgrywano z pewnymi kłopotami, pogoda storpedowała początek zawodów, ale ostatecznie udało się rozegrać trzy konkurencje. Po pierwszej nasza reprezentantka Patrycja Pacak była trzecia, niestety w drugiej zajęła szóste miejsce i w „generalce” spadła na piątą pozycje, a w trzeciej była dopiero szesnasta i Mistrzostwa skończyła na jedenastym miejscu. Mistrzem Polski został Artur Łończuk z Aeroklubu Nadwiślańskiego. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów rozegrano także w klasie standard, tu Aeroklub Częstochowski nie miał żadnego reprezentanta, wygrał kolejny pilot Aeroklubu Nadwiślańskiego Tomasz Hornik.
Źródło: Aeroklub Częstochowski

Komentarze

Popularne posty