Pierwszy Diamond DA 42-VI już w DęblinieDiamond najnowszej generacji DA 42-VI został właśnie przekazany do Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego WSOSP działającego przy Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. To pierwszy samolot tego typu sprzedany w Polsce i pierwsza wielosilnikowa maszyna przeznaczonym do szkolenia w dęblińskim ośrodku. DA-42 VI został dostarczony przez JB Investments Sp. z o.o. – autoryzowanego przedstawiciela firmy Diamond w Polsce.
Diamond DA-42 VI będzie służył do zaawansowanego szkolenia w lotach instrumentalnych na samolotach wielosilnikowych. Docelowo na nowym sprzęcie będą się szkolić podchorążowie i studenci cywilni.
„Jestem szczęśliwy, że osiągnęliśmy kolejny etap naszej współpracy ze szkołą w Dęblinie, która zaowocowała już dostawą 8 samolotów Diamond DA-20 C1  i 5 śmigłowców Guimbal Cabri G2.” – powiedział Jan Borowski, właściciel firmy JB Investments Sp. z o.o.
Dwusilnikowy Diamond DA-42 VI to najbardziej rozwinięta konstrukcyjnie wersją popularnego czteroosobowego modelu Diamond Twin Star DA-42 NG o znacząco poprawionych osiągach i 21 udoskonaleniach aerodynamiczych. Przy dwóch silnikach diesla Astro Engine AE300 o mocy 340 KM i normalnej wadze operacyjnej DA-42 VI potrzebuje do startu 350 metrów. Jest to niezaprzeczalnie najbardziej ekonomiczny, niezawodny i bezpieczny samolot w swojej klasie. Zasięg samolotu wynosi 2245 km, a jego maksymalna prędkość przelotowa to 353 km/h. Dzięki systemowi zabezpieczenia przeciwoblodzeniowego TKS i wykrywaczowi wyładowań atmosferycznych, Diamond DA-42 może latać w każdych warunkach pogodowych.

JB Investments jest najdłużej działającym w Polsce dystrybutorem samolotów lekkich, turbośmigłowych oraz śmigłowców. Firma została założona w 1994 roku i  reprezentuje w Polsce tak znane marki lotnicze jak amerykański PIPER, AVIAT i LIBERTY, austriacki DIAMOND, czy australijski GIPPSAERO. Od 2007 roku jest także wyłącznym przedstawicielem na Polskę helikopterów firmy BELL, a od 2011 samolotów turbośmigłowych szwajcarskiej firmy PILATUS. Sprzedaje także dwumiejscowe śmigłowce francuskiej firmy GUIMBAL HELICOPTERE.
Ze sprzedażą ponad 100 nowych statków powietrznych JB Investments jest niekwestionowanym liderem rynku samolotów lekkich w Polsce.
Źródło: JB Investments

Komentarze

Popularne posty