MŚ w rajdach samolotowych: Jarosław Sysio i Marcin Skalik lideramiJarosław Sysio i Marcin Skalik prowadzą po dwóch konkurencjach w klasie Advanced w 19. mistrzostwach świata w rajdach samolotowych w Toruniu. Pierwsze miejsce klasie Unlimited zajmują Francuzi Julien Cherioux i David Le Gentil.

Największą sensacją drugiego dnia rywalizacji jest odległa pozycja Janusza Darochy i Zbigniewa Chrząszcza w klasie Unlimited. Jedna z najbardziej utytułowanych na świecie polskich załóg przez błąd przy wyznaczeniu ostatniego punktu zwrotnego zajęła dopiero 16. pozycję.

Druga konkurencja należała do biało-czerwonych. Wygrali ją Marcin Chrząszcz z nawigatorem Kamilem Klizą (Aeroklub Wrocławski). Gorsi o zaledwie siedem punktów byli Cherioux i Le Gentil, a trzecie miejsce zajęli Marek Kachaniak i Łukasz Pawlak (Aeroklub Rzeszowski).

W klasie Advanced najlepiej poradzili sobie z zadaniem debiutujący w tych zawodach Piotr Koper z Zofią Gawracką z Warszawy. Drugie miejsce zajęli zwycięzcy pierwszej konkurencji Sysio (Aeroklub Bielsko-Bialski) - Skalik (Aeroklub Częstochowski), a trzecie Czesi Tomas Vala – Ondrej Pokorny. Źródło: PAP


Komentarze

Popularne posty