Linie Dobrolet zawieszają loty z powodu sankcji UERosyjskie linie Aerofłot poinformowały, iż należący do nich przewoźnik Dobrolet Airlines, musiał od północy czasu moskiewskiego czasowo zawiesić loty. Doprowadziła do tego decyzja kilku europejskich kontrahentów, którzy poinformowali linie o odmowie wypełnienia swoich zobowiązań w związku z sankcjami gospodarczymi uchwalonymi przez Unię Europejską.
M.in. zostały unieważnione umowy najmu, obsługi technicznej oraz ubezpieczenia samolotów, a także przekazywania danych nawigacji lotniczej. W związku z tym faktem, Dobrolet ogłosił, iż nie ma innego wyjścia, niż zawieszenie lotów i sprzedaży biletów.
Pasażerowie, którzy wcześniej już zakupili bilety na trasy Moskwa-Simferopol-Moskwa (do 15 września) i Moskwa Wołgograd-Moskwa (do 20 sierpnia), będą mogli zrealizować przeloty liniami Orenburg Air w tych samych terminach. Natomiast osoby, które nabyły bilety na loty do Samary, Perm, Ufa, Jekaterynburga, Surguta i Kazania, uzyskają pełny zwrot poniesionych kosztów.
Źródło: aviatime.com

Komentarze

Popularne posty