Największe zamówienie w historii BOC AviationNajwiększe zamówienie w historii BOC Aviation. Boeing poinformował o zamówieniu na 50 samolotów 737 MAX 8, 30 737-800 Next-Generation i dwa 777-300ERs (Extended Range) złożonym przez BOC Aviation. Zamówienie o wartości 8,8 mld dolarów według cen katalogowych jest największym w dwudziestoletniej historii BOC Aviation. Stanowi też ważną część dążeń spółki leasingowej z Singapuru do rozszerzenia portfolio wydajnych samolotów.
 - Po dostarczeniu 50 samolotów 737 Next-Generation, które zamówiliśmy w 2006 roku kontynuujemy realizację naszego zobowiązania, by odpowiadać na potrzeby linii lotniczych będących naszymi klientami, które powiększają lub odmładzają swoje floty, pwiedział Robert Martin, dyrektor zarządzający i prezes BOC Aviation. - 737 jest znany ze swojej wydajności operacyjnej i niskiego zużycia paliwa, a BOC Aviation spodziewa się w ciągu najbliższych siedmiu lat sporego popytu na 737 Next-Generation i 737 MAX.
 Wraz ze złożeniem zamówienia powiększy się flota BOC Aviation, która jest jedną z najmłodszych w branży leasingowej, ze średnią poniżej czterech lat.
 - Firma BOC Aviation może pochwalić się dużymi osiągnięciami w branży leasingu samolotów, powiedział Dinesh Keskar, senior vice president działu Asia Pacific and India Sales w Boeing Commercial Airplanes. - Odegrały one ważną rolę w sukcesie jaki modele 737 Next-Generation oraz 777-300ER odniosły na rynku leasingowym, poprzez przyczynienie się do rozpowszechnienia ich wśród linii lotniczych na całym świecie. Cieszymy się mogąc kontynuować relacje biznesowe z BOC Aviation i z niecierpliwością oczekujemy na współpracę przy nowym modelu 737 MAX.
 Ze względu na doskonałe parametry operacyjne i finansowe osiągane w najszerszym spektrum zastosowań, 737-800 Next-Generation jest najlepiej sprzedającym się modelem z cieszącej się ogromną popularnością rodziny samolotów 737 Next-Generation. 737 MAX korzysta z najbardziej zaawansowanych technologicznie silników LEAP-1B firmy CFM International, gwarantujących najwyższą wydajność, niezawodność i komfort na rynku samolotów wąskokadłubowych. Źródło: Boeing

Komentarze

Popularne posty