Goodyear oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy sterowiec23 sierpnia, firma Goodyear oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy sterowiec podczas uroczystości w bazie Akron w stanie Ohio. Ceremonia obejmowała chrzest statku powietrznego oraz jego prezentację w powietrzu. Sterowiec został zbudowany z aluminium i włókna węglowego i jest pierwszą konstrukcją nowej generacji zbudowaną dla Goodyear w fabryce Zeppelina w Niemczech.
Dotychczasowa flota sterowców Goodyeara nawiązywała do dziedzictwa firmy, czego przykładem było stosowanie tradycyjnego systemu sterowania obejmującego koło podobne do tych używanych na statkach. Obecne Zeppeliny są większe (posiadają długość ok. 76 m) i wykorzystują system kontroli fly-by-wire oraz skrętne silniki umożliwiające precyzyjne manewrowanie.
W ciągu najbliższych czterech lat Goodyear dołączy do swojej floty dwa nowe Zeppeliny, co ma związek z faktem, iż starsze sterowce zostały już wycofane z użytku. Od 1917 r. firma zbudowała i eksploatowała ponad 300 lżejszych od powietrza statków powietrznych. Źródło: AVweb via dlapilota

Komentarze

Popularne posty