ILS w Pyrzowicach wyłączony czyli kłopoty z lądowaniemJeden rejs odwołano, a trzy przekierowano na inne lotniska - poinformował Port Lotniczy Katowice Pyrzowice. Do 18 września utrudnienia mogą się powtarzać w związku z wyłączeniem systemu ILS.
System ILS umożliwia lądowanie samolotów przy słabej widoczności ze względu na złe warunki atmosferyczne. - System jest wyłączony w związku z budową nowej drogi startowej - poinformował Piotr Adamczyk z biura prasowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice. - W miejscu, gdzie stała jedna z anten, budowana jest droga kołowania, dlatego musieliśmy ją zdemontować i przenieść w inne miejsce. Jej uruchomienie nastąpi 18 września.
We wtorek rano z powodu trudnych warunków atmosferycznych dwa rejsy, w tym z Dalamanu w Turcji i z Rodos w Grecji przekierowano na lotnisko w Warszawie, a lot z Ercanu na Cyprze wylądował w Bratysławie. Z powodu niskiej podstawy chmur odwołano rejs z Katowic do Warszawy.
Obecny system ILS pierwszej kategorii umożliwia lądowania przy widzialności poziomej wzdłuż drogi startowej 550 m i pionowej (czyli podstawie chmur) 60 m. Po jego wyłączeniu minimalny poziom chmur wzrósł do 130 m. Źródło: PAP

Komentarze

Popularne posty