Saperzy oczyszczają teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – PyrzowiceSaperzy 6 batalionu dowodzenia pomagają w oczyszczaniu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych terenu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice.
Zgodnie z informacjami 6 Brygady Powietrznodesantowej jej pododdziały saperów od połowy czerwca prowadzą oczyszczanie terenu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice. Realizują to zadanie na zasadzie rotacji pododdziałów. Zgodnie z planem oczyszczania lotniska 6 Brygada Powietrznodesantowa zakończy prace w przyszłym roku.
Po przeprowadzonym szkoleniu zakończonym egzaminem dopuszczającym do oczyszczania terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, na bazie 1 plutonu saperów kompanii saperów utworzona została grupa zadaniowa w składzie 20 żołnierzy, podzielona na 3 drużyny. Dowódcą grupy został doświadczony żołnierz st. kpr. Rafał Kucharski, który niejednokrotnie uczestniczył już w podobnych przedsięwzięciach - podaje 6BPD.
Od 4 sierpnia do połowy września br. spadochroniarze kompanii saperów 6 Batalionu Dowodzenia przystąpili do oczyszczania z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, terenu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice. Każdego dnia podejmują niebezpieczne znaleziska z czasów II Wojny Światowej. „To bardzo czasochłonna i wymagająca skupienia praca. Codziennie każdy z żołnierzy pracuje w wyznaczonym sektorze wyszukując przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, których w oczyszczanym rejonie jest bardzo dużo m.in. bomby, amunicja przeciwlotnicza” - opowiada jeden z saperów.
Źródło: defence24 

Komentarze

Popularne posty