Szybowcowe MŚ - Kawa i Staryszak nadal lideramiSebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) w klasie 15-metrowej i Karol Staryszak (Aeroklub Podkarpacki) w 18-metrowej prowadzą po czterech konkurencjach szybowcowych mistrzostw świata, które odbywają się w Lesznie.
Ze względu na przewidywane burze środowa rywalizacja została skrócona - była to zaledwie dwugodzinna konkurencja obszarowa, ale loty nie należały jednak do najłatwiejszych. Zdobycze punktowe też nie były znaczące – zwycięzcy, zamiast możliwego tysiąca, otrzymali tylko po ponad 600 punktów.
Staryszak i plasujący się za nim Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) środowej konkurencji nie zaliczą do najbardziej udanych; obaj zajęli ex aequo 19. lokatę. Duża przewaga z poprzednich dni sprawiła, że przewodzą klasyfikacji.
"Sytuacja, gdy dwóch pilotów uzyskało ponownie identyczny wynik, jest rzadko spotykana w sporcie szybowcowym. Staryszak i Wójcik wielokrotnie zmieniali się na prowadzeniu" - podkreślił Jarosław Adamek z biura prasowego.
W klasie 15-metrowej zadanie dnia najlepiej wykonał Czech Radek Krejcirik. Kawa uplasował się na szóstym miejscu, ale pozycji lidera nie stracił. Jacek Flis (Aeroklub Ziemi Zamojskiej) awansował na siódmą lokatę, natomiast Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) spadł na dziesiątą.
W klasie otwartej liderem pozostał Francuz Kilian Walbrou. Witold Czarnik (Aeroklub Rzeszowski) przesunął się na 11. miejsce, a Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) na 12. (PAP)

Komentarze

Popularne posty