Sebastian Kawa i Karol Staryszak wciąż liderami w szybowcowych MŚ w LesznieSebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) w klasie 15-metrowej i Karol Staryszak (Aeroklub Podkarpacki) w 18-metrowej prowadzą po siedmiu konkurencjach szybowcowych mistrzostw świata, które odbywają się w Lesznie.
Piloci powrócili do rywalizacji po dwóch dniach przerwy spowodowanej złą pogodą. W środę Kawa zajął dopiero 13. miejsce (wygrał Argentyńczyk Gonzalo Riera), ale w klasyfikacji generalnej ma nadal dużą przewagę nad rywalami. Staryszak i plasujący się tuż za nim Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) zajęli ex aequo trzecie miejsce - najlepszy był reprezentujący Rumunię Andreas Kessler.
W klasie otwartej doszło do zmiany lidera. Dotychczasowy - Francuz Kilian Walbrou uzyskał dopiero 12. rezultat i spadł na czwarte miejsce. Prowadzenie objął najlepszy w środę Brytyjczyk Andrew Davis. Spore straty ponieśli Polacy. Witold Czarnik (Aeroklub Rzeszowski) spadł na 17. miejsce, a Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) na 24. Źródło: PAP

Komentarze