The Flying Bulls na Air Show w Radomiu

B-25J Red Bull
Już tylko 10 dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznej edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które odbędą się w dniach 26-27.08.2017 r. w Radomiu. Dla fanów lotnictwa, którzy odwiedzą w tych dniach radomskie lotnisko organizatorzy przygotowali na każdy dzień aż 10 godzin podniebnych ewolucji. Do Radomia zawitają m.in. piloci Red Bull, którzy zaprezentują cztery statki powietrzne w pokazie dynamicznym. Goście Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show zobaczą śmigłowiec BO-105 pilotowany przez Siegfried "Blacky" Schwarz. Specjalną cechą tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy użyto nowych materiałów: tytanu dla głowicy wirnika i GRP (plastiku wzmocnionego włóknem szklanym) dla łopat wirnika. 

BO-105 Red Bull
Cztery śmigłowce Red Bull BO-105 są jedynymi śmigłowcami na świecie zarejestrowanymi jako cywilne śmigłowce akrobacyjne. Dwa BO-105 z Flying Bulls stacjonują w Salzburgu, a dwa kolejne w Red Bull w Los Angeles. North American B-25J Mitchell został wyprodukowany w 1945 roku. Bombowiec B-25J jest jednym z czterech latających samolotów znajdujących się poza USA. Za sterami bombowca zasiada austriacki pilot Hans Pallaske. Myśliwiec Vought F4 U-4 Corsair za sterami którego zasiądzie Eric Gujan i Raimund Riedmann. Ten samolot został stworzony do wykonywania misji w trudnych warunkach frontowych podczas II Wojny Światowej. Skrzydła były przystosowane do operowania z pokładów lotniskowców. Samolot może lecieć z prędkością 370 węzłów. W Europie są tylko dwa egzemplarze tej maszyny. 

North American T-28B Trojan Red Bull
North American T-28B Trojan został zbudowany w 1954 r. Do 1965 był wykorzystywany przez US Navy do szkolenia pilotów. W 2016 r. został całkowicie odrestaurowany przez techników z Flying Bulls. Szczególnie charakterystyczna jest kolorystyka oliwkowo-czarna i napis "NAVY". Za sterami zasiądzie Miguel Hochletiner. Źródło: airshow.wp.mil.pl

Komentarze

Popularne posty