28 sierpnia - Święto Lotnictwa Polskiego

Święto Lotnictwa Polskiego przypadające w dniu dzisiejszym (28 sierpnia) jest niezwykłą okazją do upamiętnienia sukcesów polskiego lotnictwa, barwnej historii oraz wspomnienia panteonu niezwykłych osobowości. Święto wszystkich lotników pozwala utrwalać tradycje lotnicze, które w naszym kraju są od ponad dziewięćdziesięciu lat rozwijane i które niejednokrotnie świadczyły o jego niezłomnym duchu i potencjale. 
W imieniu redakcji portalu Strefa Lotnicza składam całej lotniczej społeczności najszczersze życzenia. Rozwijajcie pasje związane z lotnictwem, nie przestawajcie poszerzać swojej wiedzy oraz umiejętności, a przede wszystkim latajcie rozważnie i lądujcie bezpiecznie. 
Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone nieprzerwanie od 1919 roku. Początkowo przypadało na 5 listopada na cześć pierwszego lotu bojowego polskiego samolotu wojskowego z załogą por. pil Stefan Bastyr i por. pil. Janusz de Beaurain. W okresie PRLu datę uroczystości zmieniano kilkakrotnie. Obecnie Święto Lotnictwa jest obchodzone 28 sierpnia w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwriko i Stefana Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w 1932 rok.

Komentarze

Popularne posty