Srebro drużynowe dla Polaków na Szybowcowych MŚ na Litwie

W piątek w Puciunai na Litwie miała odbyć się kolejna konkurencja 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na lotnisku było bardzo gorąco. Niestety piątkowe zadanie zostało anulowane. W sobotę szybowcowi juniorzy mieli ostatnią okazję by zmienić coś w tabeli klasyfikacji generalnej, ponieważ był to ostatni dzień zawodów. Pierwsze szybowce wystartowały wczoraj o godzinie 12:00. Polskę w klasie Club reprezentują piloci: Wojciech Wojtaczka, Marek Niewiadomy i Artur Łończuk, a w klasie Standard piloci: Jakub Puławski i Tomasz Hornik. Sobotni dzień należał do Jakuba Puławskiego startującego w klasie Standard na szybowcu LS 8, który wygrał konkurencję zdobywając 408 punktów. Polacy awansowali w klasyfilacji drużynowej z trzeciego na drugie miejsce zdobywając srebrny medal.
W klasyfikacji generalnej polscy juniorzy zajęli następujące miejsca:
•  klasa Club: Wojciech Wojtaczka - 11 miejsce z 4,701 punktami; Artur Łończuk - 24 miejsce z 4,112 punktami; Marek Niewiadomy - 27 miejsce z 4,066 punktami,
•  klasa Standard: Jakub Puławski - 5 miejsce z 5,683 punktami; Tomasz Hornik - 7 miejsce z 5,556 punktami.
Cenne doświadczenia na międzynarodowej imprezie na pewno przydadzą się za dwa lata, na kolejnych JWGC. Ogółem nasi szybowcowi juniorzy zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich drużyn (łącznie 11). Zwycięzcą w klacie Club został Julian Klemm (Niemcy), który zdobył łącznie 5,545 punktów. W klasie Standard wygrał Sjoerd van Empelen (Holandia), który zdobył łącznie 5,977 punktów.