Złoto dla Samolotowej Reprezentacji Polski na MŚ w Skive!

Na ostatni dzień 22 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym organizatorzy przygotowali trzecią trasę nawigacyjną, która miała zadecydować o ostatecznym podziale medali. 
 
Porządek dnia był bardzo podobny do poniedziałku – najpierw bardzo dokładne obliczenia, a następnie walka w powietrzu z silnym wiatrem, obiektami na zdjęciach i znakami rozłożonymi przez sędziów, które należało odszukać, poprawnie zidentyfikować i nanieść na mapę, a do tego „pułapki” w postaci sekretnych punktów kontroli czasu. Niemal wszyscy startujący dziś zawodnicy po oblocie trasy i zapoznaniu się z mapą wzorcową z niemałym zaskoczeniem komentowali fakt, że aż 5 ukrytych punktów kontroli czasu znajdowało się na linii brzegowej. Cóż, duński krajobraz daje takie możliwości i nie ma się co dziwić, że route planner śmiało z tego skorzystał. Polacy jako drużyna polecieli bardzo dobrze i w efekcie końcowym po raz kolejny w historii zdobyli tytuł Mistrzów Świata, pokonując z ogromną przewagą punktową Czechów i Francuzów. 
Rywalizację indywidualną wygrał Francuz Damien Vadon, ale kolejnych pięć miejsc zajęli Polacy – Marcin Skalik zdobył srebrny medal, co na debiutanta na zawodach tej rangi jest rewelacyjnym osiągnięciem, a Bolesław Radomski wywalczył medal brązowy. Wszyscy Polacy startujący w Skive znaleźli się w pierwszej 15, co jest również wielkim osiągnięciem. W konkurencji lądowań Polacy jako drużyna wywalczyli brązowy medal, a w klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Skrętowicz wywalczył również brąz. Zdobywcą „Navigation Trophy” został wspomniany wcześniej Marcin Skalik, a tuz za nim uplasował się Bolesław Radomski.
Samolotowa Reprezentacja Polski po raz kolejny w historii odniosła wspaniały sukces zdobywając Mistrzostwo Świata w Lataniu Precyzyjnym i jest to kontynuacja pięknej, bogatej w zwycięstwa tradycji polskiego lotnictwa. W żadnej innej dyscyplinie sportu Polska nie zdobyła tak wiele medali z najcenniejszego kruszcu, a wieloletnia dominacja polskich pilotów na zawodach w lataniu precyzyjnym i lataniu rajdowym jest ewenementem na skalę światową. Miejmy nadzieję, że przez następne lata tradycja ta będzie kontynuowana, a dzielni piloci zdobywać będą nie tylko najwyższe trofea, ale również coraz szersze rzesze wiernych, oddanych kibiców i sympatyków. Tych emocji i wrażeń, jakich można doświadczyć podczas zawodów niekiedy po prostu nie da się opisać – trzeba po prostu przyjść na lotnisko i zobaczyć, jak wyglądają mistrzowskie lądowania z niemalże centymetrową dokładnością.
Już niedługo, bo w połowie sierpnia odbędą się w Krośnie zawody z udziałem pilotów Samolotowej Reprezentacji Polski, na które serdecznie zapraszamy. Będzie to wyjątkowa okazja na spotkanie twarzą w twarz z Mistrzami Świata w Lataniu Precyzyjnym! Źródło: Samolotowa Reprezentacja Polski

Komentarze

Popularne posty