Norwegian Air Shuttle oczekuje na brytyjski certyfikat AOC

Tani norweski przewoźnik Norwegian Air Shuttle oczekuje na brytyjski certyfikat AOC w czasie kiedy toczy się debata na przyznaniem mu zezwolenia na operacje w USA. W kwietniu br. Norwegian potwierdziły starania o uzyskanie certyfikatu AOC od władz Wielkiej Brytanii, co pozwoli na skorzystanie z dodatkowych dwustronnych umów o komunikacji lotniczej.
 
Fakt nie przynależności Norwegii do Unii Europejskiej komplikuje przyznanie jej zagranicznych praw przewozowych.
Norwegian ze swoimi pokaźnym portfelem zamówień na samoloty będzie potrzebował dostępu w przyszłości do bilateralnych umów o ruchu lotniczym między Wielką Brytanią oraz Azją i Ameryką Południową.
AOC jest ważnym krokiem do zdobycia silniejszej pozycji na rynku brytyjskim.
Norwegian jest aktualnie w posiadaniu dwóch certyfikatów AOC ważnych na terytorium Norwegii.
Również Norwegian Air International posiadają irlandzki AOC na operacje do USA. Jego próby ponawiane od lutego 2014 r. na uzyskanie pozwolenia władz amerykańskich na przeloty do Stanów Zjednoczonych napotykają silny opór ze strony amerykańskich przewoźników i związków zawodowych.
W planach Norwegian było wykorzystanie irlandzkiego certyfikatu AOC do rozwoju połączeń transatlantyckich z Londynu Gatwick, gdzie norweska spółka lotnicza ma zbazowanych dziewięć samolotów, w tym dwa Boeingi 787.
Przed kilkoma dniami Norwegian ogłosił plany uruchomienia od maja 2016 r. nowej trasy z Gatwick do Bostonu z częstotliwością czterech lotów tygodniowo. Od października br. przewoźnik wprowadzi codzienne połączenia do Nowego Jorku, miesiąc później rozpocznie rejsy do Puerto Rico.
W pierwszym roku od uruchomienia transatlantyckich połączeń z Gatwick z usług Norwegian skorzystało ponad 200 tysięcy pasażerów.
Źródło: PRTL.pl

Komentarze

Popularne posty