Udane użycie spadochronu ratunkowego w Cirrusie SR227 lipca w Houston w USA miało miejsce kolejne udane użycie spadochronu ratunkowego w samolocie Cirrus SR22. To prawdopodobnie dzięki jego zastosowaniu, dwie osoby przebywające na pokładzie statku powietrznego wyszły ze zdarzenia bez żadnych obrażeń. Nie było również zniszczeń na ziemi.
Wcześniej w samolocie, który wykonywał lot z lotniska Bush do Austin, doszło do awarii silnika, a pilot aktywował spadochron ratunkowy po kilku minutach od startu. "Jestem skłonny uwierzyć, że spadochron jest głównym powodem, że oni jeszcze żyją”, powiedział członek Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego, Richard Standifer.
Przedstawiciel Cirrusa podkreślał, iż nie licząc wtorkowego incydentu, spadochronów ratunkowych użyto już w 52 przypadkach, dzięki czemu ocalało 105 osób.
"W momencie uruchomienia systemu, rakieta wyciąga spadochron na zewnątrz, który szybko się otwiera", powiedział Ben Kowalski, wiceprezes do spraw marketingu firmy Cirrus. Zwiększeniu bezpieczeństwa przebywających na pokładzie SR22 również sprzyja specjalnie zaprojektowane podwozie, konstrukcja nadwozia oraz pochłaniające energię, fotele. Kowalski dodał, że system jest 100% pewny gdy jest używany zgodnie z założeniami, czyli co najmniej 500 stóp nad ziemią przy prędkości ok. 130 węzłów. Źródło: foxnews.com

Komentarze

Popularne posty