Pięć medali Polaków podczas 18 Szybowcowych Mistrzostw Europy

Fantastycznie spisali się nasi piloci rywalizujący pod węgierskim niebem. W klasie otwartej  Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) zdecydowanie wygrał zdobywając tytuł Mistrza Europy w klasie otwartej, a Adam Czeladzki (Aeroklub Warszawski) uplasował się na drugim miejscu zdobywając tytuł Wicemistrza Europy. Warto dodać, że została przełamana pechowa passa.
Ostatni medal w klasie otwartej zdobył Janusz Centka w 1998 roku a tytuł mistrzowski w 1996 roku ten sam zawodnik. Głównym powodem był brak odpowiednich szybowców. Pierwszy raz od wielu lat nasi piloci dysponowali szybowcami o takich samych osiągach jak konkurenci.
W klasie 18 metrowej wygrał Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) zdobywając 6 tytuł Mistrza Europy. Nasz zawodnik obronił tytuł zdobyty dwa lata temu. Tomasz Krok (Aeroklub Leszczyński) zakończył mistrzostwa na dobrym 4 miejscu.
W klasie Wielomiejscowej Załoga Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie) z Christophem Matkowskim (Aeroklub Białostocki) zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy. Paweł Wojciechowski i Janusz Centka (obydwaj Aeroklub Leszczyński) po heroicznej walce uplasowali się na dobrym 4 miejscu tracąc do podium zaledwie 9 punktów.
Polska wygrała w klasyfikacji zespołowej, zdobywając złoty medal. Prowadziliśmy nieprzerwanie od pierwszej konkurencji. Źródło: Aeroklub Polski