Władze w La Valettcie wykorzystały opcję zakupu trzeciego śmigłowca AW139

Minister spraw wewnętrznych Malty Carmelo Abela poinformował opinię publiczną, że władze kraju postanowiły wykorzystać opcję umowy zawartej z koncernem AgustaWestland w 2013 i zakupić trzeci śmigłowiec AW139. Pieniądze na ten cel, w wysokości 14 mln euro (ponad 59 mln zł), pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych. Kontrakt został zawarty w ubiegłym tygodniu.
Pierwszy AW139 trafił do skrzydła lotniczego sił zbrojnych Malty w czerwcu, a drugi grudniu 2014. Są one przystosowane do wykonywania zadań poszukiwawczo-ratowniczych i patrolowych na morzu, a także do wykrywania i walki ze zjawiskiem nielegalnej imigracji z Afryki Północnej.
Wyposażenie maltańskich wiropłatów obejmuje urządzenie termolokacyjne do obserwacji przedniej półsfery, radiolokator poszukiwawczy i meteorologiczny, automatyczny układ identyfikacji jednostek morskich i urządzenia łączności satelitarnej. Śmigłowce mają też zabudowanego czteroosiowego autopilota, zewnętrzną wciągarkę, pływaki awaryjne i reflektor poszukiwawczy. Źródło: Altair

Komentarze

Popularne posty