Na lotnisku w Katowicach trwa budowa terminalu cargo

 
W południowo-wschodniej części katowickiego lotniska trwa budowa terminalu cargo. Inwestycja, realizowana przez firmę Skanska, zostanie oddana do użytku w maju 2016 roku. Terminal ma być trzykrotnie większy od obecnie użytkowanego terminalu towarowego. To ostatnia z inwestycji realizowanych w ramach największego w historii pyrzowickiego portu programu inwestycyjnego zaplanowanego na lata 2008-2016.
Nowa baza cargo ma podnieść atrakcyjność katowickiego lotniska w zakresie obsługi samolotów towarowych i umożliwić wykorzystanie w pełni potencjału portu w tym segmencie ruchu. Dzięki lokalizacji nowej bazy w południowo-wschodniej części lotniska odseparowany zostanie ruch drogowy związany z obsługą pasażerów, od towarowego. Obiekt budowany jest na 11 hektarowej działce bezpośrednio przed płytą postojową dla samolotów cargo. Baza projektowana jest przy zaangażowaniu samych najemców powierzchni, dzięki czemu spełniać będzie wszystkie wymogi funkcjonalne użytkujących go firm. Budynek ma być trzykrotnie większy od obecnie istniejącego, a jego konstrukcja ma w przyszłości umożliwić jego modułową rozbudowę.
Obok terminalu powstaje również układ dróg wewnętrznych, wraz z parkingiem z 29 miejscami dla Tirów, 38 miejscami dla samochodów dostawczych i 109 miejscami dla samochodów osobowych. Całość ma być gotowa do odbiorów w maju 2016 roku. Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Komentarze

Popularne posty