Liderzy polskiego nieba

Czołowe linie lotnicze oraz porty lotnicze zostały nagrodzone na specjalnej gali zorganizowanej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Wybór laureatów oparto na zobiektywizowanych danych i statystykach za ubiegły rok. Jak tłumaczą organizatorzy, "kryteria oceny miały w sposób obiektywny wyróżnić laureatów oraz ukazać ich jako liderów najistotniejszych obszarów pod względem rozwoju i funkcjonowania branży".
Wyróżnienie w kategorii "Liczba przewiezionych pasażerów czarterowych" otrzymał Enter Air, w kategorii "Najlepsza oferta przesiadkowa" - Lufthansa. W kategorii "Liderzy polskiego nieba 2014" wyróżnienia otrzymali: 1. Ryanair, 2. Wizz Air, 3. Lufthansa. W kategorii "Liczba przewiezionych pasażerów" nagrodę otrzymali: 1. Ryanair, 2. LOT, 3. Wizz Air. W kategorii "Dynamika wzrostu liczby przewiezionych pasażerów": 1. Wizz Air, 2. Lufthansa, 3. Norwegian. W kategorii "Siatka połączeń": 1. Ryanair, 2. Wizz Air, 3. LOT.
W grupie portów lotniczych w kategorii "liczba przewiezionych pasażerów" wyróżnione zostały porty: Warszawa, Kraków, Gdańsk. W kategorii "dynamika wzrostu liczby przewiezionych pasażerów (dynamika w liczbach bezwzględnych 2014 do 2013): Gdańsk, Kraków, Katowice. Z kolei w kategorii "dynamika wzrostu liczby przewiezionych pasażerów" (dynamika w liczbach bezwzględnych 2014 do 2011): Warszawa, Kraków, Gdańsk. "Liderami Polskiego Nieba 2014" w grupie portów lotniczych zostali : Kraków, Gdańsk/Warszawa, Katowice. Galę poprzedziła konferencja "Liderzy polskiego nieba". Idea spotkania zrodziła się z poczucia szczególnego wpływu branży lotniczej na regionalną, ogólnopolską oraz światową gospodarkę. Celem organizowanego w Krakowie wydarzenia było docenienie roli transportu lotniczego. Konferencja podzielona została na trzy panele tematyczne: "Wpływ lotnisk na rozwój regionu na przykładzie lotniska Kraków – Balice. Kierunki dalszego rozwoju."; "Rozwój sieci lotnisk w Polsce w okresie 2007 – 2015. Podsumowanie zrealizowanych inwestycji, wykorzystane szanse, istniejące zagrożenia" oraz "Rozwój i sytuacja linii lotniczych w Polsce w okresie 2007 – 2015 oraz perspektywy na kolejne lata." Dyskusja odbyła się na krakowskim lotnisku w Balicach. Wieczorem w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały nagrodzone porty i linie lotnicze z najlepszymi wynikami w ubiegłym roku. Uczestnicy spotkania „Liderzy Polskiego Nieba" zostali zaproszeni na koncert Piotra Beczały, który odbył się na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Soliście towarzyszyła Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Źródło: rp.pl

Komentarze

Popularne posty