Władze regionu mają plan dla lotniska w BabimościeWładze woj. lubuskiego szukają sposobu na rozwój Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. Funkcjonujące od 2011 roku lotnisko ma najmniejszy przepływ pasażerów w kraju. W ub. roku obsłużyło 11,1 tys. osób. Pomóc ma przygotowywany plan rozwoju lotniska.
Strategia rozwoju Portu sprzed kilku lat zakładała, że w 2016 r. liczba pasażerów wyniesie 75-120 tys. Biorąc pod uwagę dotychczasowe statystki jest to nierealne, jednak samorząd nie zamierza rezygnować z lotniska.
Władze województwa podkreślają, że funkcjonowanie lotniska podnosi atrakcyjność inwestycyjną regionu i stanowi warunek niezbędny z punktu widzenia potrzeb wielu firm, które ulokowały się zarówno w obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i poza nią.
Członek Zarządu Woj. Lubuskiego odpowiedzialny m.in. za sprawy lotniska Bogdan Nowak poinformował PAP, że przygotowano nowy plan generalny dla lotniska w Babimoście, który został przedłożony Urzędowi Lotnictwa Cywilnego. Tzw. master plan dla lotniska w Babimoście sporządzony na zlecenie samorządu województwa zakłada, że należy wykorzystać wszystkie mechanizmy finansowe i promocyjne na rzecz zwiększenia siatki połączeń lotniczych nie tylko w ruchu pasażerskim. Chodzi tutaj o rozmaite formy zachęcenia tour operatorów wakacyjnych, operatorów lotów czarterowych i cargo do uruchomienia połączeń lub utworzenia bazy logistycznej na lotnisku. Źródło: PAP

Komentarze

Popularne posty