Firma Icon przeprowadziła testy swojego prototypu o symbolu ESN-1

W ubiegłym tygodniu firma Icon przeprowadziła testy swojego prototypu o symbolu ESN-1 i ukończyła montaż strukturalny kolejnego o symbolu ESN-2, który będzie drugim egzemplarzem testowym. Załoga pracuje jednocześnie nad modelem ASN-1, który będzie pierwszym samolotem dostarczonym do klienta.
Testy ESN-1 trwały kilka dni i odbyły się na wodach jeziora Izabella w Kalifornii. Ich celem było zbadanie właściwości maszyny na wodzie. Testy obejmowały lądowania w różnych prędkościach i wysokościach, agresywnych zwrotów na wodzie, badania stabilności i obsługi na w wzburzonej wodzie, falach, przy dużym wietrze i w pełnym zakresie obciążeń.
Przedstawiciele firmy poinformowali także o pracach nad programem szkolenia, który jak twierdzą, będzie "wciągający i dynamiczny". Zamiarem spółki jest osiągnięcie "prawdziwej kompetencji" i dostosowanie programu do różnych poziomów doświadczenia, dla początkujących, średnio zaawansowanych i doświadczonych pilotów. Pierwsza dostawa Icona do klienta planowana jest wiosną tego roku. Producent poinformował też, że jego projekt zjednał sobie już milion fanów na Facebooku. Firma zadebiutowała ESN-1 latem ubiegłego roku podczas EAA AirVenture. Źródło: AVweb

Komentarze

Popularne posty