Aer Lingus odrzucił ofertę przejęcia przez IAGWedług oświadczenia International Consolidated Airlines Group, S.A. (IAG), po niedawnej zmianie ceny akcji Aer Lingus, IAG złożył ofertę przejęcia, która została odrzucona przez Zarząd irlandzkiej linii lotniczej. Nie ma pewności co do ewentualnego złożenia innej propozycji przejęcia.
 Po dokonanej ocenie wniosku, Zarząd Aer Lingus odrzucił propozycję IAG zalecając akcjonaiuszom nie podejmowanie żadnych działań.
 Aer Lingus nie po raz pierwszy odrzucił ofertę przejęcia. Trzech nieudanych podejść dokonał Ryanair, którego wnioski były blokowane przez UE, jako mogące szkodzić konkurencji.
We wrześniu brytyjski urząd d/s konkurencji (UKCC) ujawnił podejmowane przez Aer Lingus w 2012 r. inicjatywy połączenia z innym przewoźnikiem.
 Częściowo z powodu obaw o zagrożenie konsolidacji Aer Lingus z innymi liniami, UKCC nakazał Ryanair zmniejszenie swoich udziałów w Aer Lingus z 29,8% do 5%. Odpowiedzią Ryanair było wystawienie na sprzedaż, pod pewnymi warunkami, całego pakietu akcji. Źródło: PRTL.pl

Komentarze

Popularne posty