Ogłoszono przetarg na Piknik Lotniczy w Płocku

Władze Płocka ogłoszą przetarg na organizację pikniku lotniczego w tym mieście. Zarówno miasto, jak i Aeroklub Ziemi Mazowieckiej są zdecydowane, aby impreza odbyła się w tym roku, jednak nikt nie chce wziąć w pełni odpowiedzialności za organizację tak dużego wydarzenia, które wymaga uzyskania bardzo wielu pozwoleń. To jest też ogromna odpowiedzialność w razie zaistnienia wypadku.
Podczas pokazów lotniczych w 2011r. rozbił się samolot pilotowany przez Marka Szufa, kapitana boeinga 767 PLL LOT, wicemistrza polski w akrobacji samolotowej. Od tego czasu zaczęły się problemy z piknikiem lotniczym organizowanym przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. W 2012 roku, na miesiąc przed imprezą, organizatorzy poinformowali, że piknik się nie odbędzie z powodu wycofania się sponsorów. Rok później widzowie podziwiali pokazy akrobacji na skarpie, ale zabrakło wielu pilotów.
W 2014 roku piknik również został odwołany. Prezes Zarządu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej Jan Chrobociński tłumaczył wtedy: „W imieniu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej pragnę przeprosić wszystkich sympatyków lotnictwa, osoby wspierające naszą działalność lotniczą, sponsorów, wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w organizację Płockiego Pikniku Lotniczego oraz członków aeroklubu. W związku z zaistniałymi w tym roku okolicznościami tegoroczny Płocki Piknik Lotniczy nie odbędzie się. Pomimo włożenia dużego wysiłku oraz rozpoczęcia prac przygotowawczych od jesieni ubiegłego roku nałożenie się kilku czynników uniemożliwiło organizację pokazów na wysokim poziomie i zmusiło zarząd Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej do podjęcia tak trudnej decyzji. Dbając o wypracowaną markę nie możemy pozwolić na obniżenie osiągniętego poziomu pokazów, ponieważ chcemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w jeszcze niejednym Płockim Pikniku Lotniczym, organizowanym na terenie skarpy wiślanej w pięknie odnowionej scenerii.”
W grudniu 2014r. wiceprezydent Roman Siemiątkowski spotkał się z przedstawicielami Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w celu ustalenia wstępnych szczegółów tegorocznej edycji pikniku. Nieznany jest jeszcze termin pikniku. Aeroklub deklaruje chęć organizacji lotniczej części imprezy. Miasto planuje powołać zespół, który zajmowałaby się organizacją i koordynacją różnych imprez, np. właśnie pikniku lotniczego. W tym roku miasto również ma w planie przeznaczyć pewną kwotę na piknik. Jednak na organizację pikniku lotniczego miasto chce ogłosić konkurs. Wiceprezydent zapewnia, że na dniach przetarg na organizację tej imprezy będzie ogłoszony. Źródlo: dlapilota

Komentarze

Popularne posty