Dwudziestometrowa wersja szybowca SZD 54‑2 Perkoz otrzymała certyfikat EASA

W dniu 12.01.2015 firma AllStar PZL Glider poinformowała, iż dwudziestometrowa wersja szybowca SZD 54‑2 Perkoz otrzymała certyfikat EASA.
SZD-54-2 PERKOZ - Uniwersalny szybowiec dla ambitnych pilotów oraz szkół lotniczych
Najmłodsze dziecko z rodziny szybowców SZD. Nowoczesny, bardzo dopracowany technologicznie i aerodynamicznie, sprawdzony w każdych warunkach. Pełnoakrobacyjny, super wytrzymały, o wyśrubowanych osiągach. Lekki w sterowaniu, manewrowy i jednocześnie stateczny. Konstrukcja łączy wielkie doświadczenie SZD w dziedzinie budowy szybowców z najnowszymi osiągnięciami aerodynamiki, inżynierii materiałowej i ergonomii. W rezultacie Perkoz zaspokaja wymagania doświadczonych pilotów, instruktorów szybowcowych i ambitnych akrobatów, świetnie sprawdzając się także w podstawowych szkoleniach szybowcowych. W tym zakresie charakterystyki pilotażowe zbliżono do wzorcowego szybowca SZD‑51-1 Junior.
Tak udane połączenie osiągów, bezpieczeństwa, łatwości i lekkości pilotażu, manewrowości i ergonomii, nie byłoby możliwe bez długotrwałych testów z udziałem szerokiego środowiska szybowcowego. Perkoz to absolutny mistrz w kategorii szybowców uniwersalnych. Zakres użytkowania i przewidywana żywotność są nieporównywalne z żadną inną dotychczas produkowaną konstrukcją na świecie!
Szczególnie interesująca jest wersja o dużej doskonałości (rozpiętość 20 m), niezwykle lekka w sterowaniu, stateczna i zwrotna, o bardzo dobrych osiągach (doskonałość ok. 45). Miłośnicy zaawansowanej akrobacji pokochają Perkoza za jego dynamikę, zwrotność i wytrzymałość. Wykonają każdą, nawet najbardziej złożoną figurę, w granicach dopuszczalnych przyspieszeń +7/-5 g. Drugie miejsce w kabinie zawsze pozwoli zabrać pasażera lub ucznia (dopuszczalne załadowanie kabiny dla wersji akrobacyjnej to 210 kg).
Perkoz to rewolucja na szybowcowym niebie świata! To szybowiec, w który naprawdę warto zainwestować.

Komentarze

Popularne posty