A350 Qatar Airways na trasie Warszawa – Doha ?
Jak podał portal turystyka.rp.pl, Qatar Airways, jako pierwsze linie lotnicze na świecie, już w przyszłym tygodniu uruchomią komercyjne połączenia najnowszymi samolotami Airbusa. A350 to odpowiedź europejskiej firmy na amerykańskiego Dreamlinera. 150 dziennikarzy ze świata zjechało do Kataru, by poznać nowy nabytek Qatar Airways - szerokokadłubowy samolot pasażerski nowej generacji, Aibus A350. Katarski przewoźnik zamówił 80 takich maszyn. Pierwszy egzemplarz odebrał 22 grudnia w Tuluzie. Nie odbyło się to jednak z taką pompą, jak pierwotnie planowano (z Francji dziennikarze i oficjalni goście mieli polecieć nowym airbusem na uroczystości do Kataru), ponieważ słynący z perfekcjonizmu prezes katarskich linii lotniczych Akbar al-Baker doszukał się drobnych uchybień w jakości wykonania wnętrza. Firma poprawiała jeszcze kilka dni te niedoróbki.
Już po konferencji prasowej prezes katarskich linii Akbar al-Baker powiedział Turystyce.rp.pl, że jest bardzo prawdopodobne, że airbusy A350 zaczną latać do Warszawy w barwach Qatar Airways już w połowie tego roku.
- Bardzo chętnie powiększymy naszą działalność w Polsce. Polska to bardzo ważny kraj w regionie o prężnej gospodarce. Chcemy przyczynić się do jej pełnego rozwoju poprzez promowanie biznesu i turystyki, a także przez ułatwienie rodzinom wzajemnych odwiedzin. Zwiększymy częstotliwość lotów do Polski - zapowiedział. Obecnie katarski przewoźnik oferuje codzienne loty na trasie Warszawa - Doha. Źródło: turystyka,rp.pl

Komentarze

Popularne posty