Dobry rok 2014 dla lotnictwa pasażerskiego w Polsce

LOT wy­cho­dzi na pro­stą, lot­ni­sko Cho­pi­na w Warszawie i lotnisko Kraków-Balice ma coraz wię­cej pa­sa­że­rów. Mi­ja­ją­cy rok był bar­dzo dobry dla ro­dzi­me­go lot­nic­twa.Przewoźnicy sprzedawali coraz więcej biletów i napędzali zyski portom lotniczym. Największy z nich, lotnisko Chopina w Warszawie pobiło zeszłoroczny rekord. Jak mówi rzecznik portu Przemysław Przybylski, z jego usług skorzystało ponad 10 i pół miliona pasażerów. W zeszłym roku warszawskie lotnisko osiągnęło podobny wynik za sprawą linii Ryanair, która musiała się na kilka miesięcy przenieść z Modlina do stolicy. W tym roku za doby wynik wynik odpowiada rosnąca popularność transportu lotniczego w Polsce i całej Europie.Z warszawskiego lotniska będą też korzystać nowi przewoźnicy. A sam port będzie mógł odprawić większą liczbę pasażerów. Umożliwi to zmodernizowany terminal, który zostanie oddany do użytku wiosną 2015 roku. Jego remont rozpoczął się w 2012 roku, a zakończył się na początku grudnia. W tej chwili trwają odbiory, a pierwsi pasażerowie będą mogli z niego skorzystać na przełomie maja i czerwca. Docelowo stołeczne lotnisko będzie mogło obsłużyć ponad 25 milionów pasażerów.
2014 rok był też udany dla naszego przewoźnika PLL - LOT. Michał Leman, który w spółce jest odpowiedzialny za wdrażanie nowych produktów mówi, że firma po raz pierwszy od wielu lat będzie miała tak zwany zysk operacyjny, czyli będzie zarabiać na przewożeniu pasażerów.
Od 2012 roku w firmie wdrażany jest plan naprawczy. Zwolniono między innymi część administracji, zmieniono także umowy z niektórymi pracownikami. Przewoźnik też otrzymał pomoc publiczną. Na początku grudnia została wypłacona jej druga transza. Źródło: Onet

Komentarze

Popularne posty