Pokazy lotnicze Aerofestival w czerwcu na lotnisku ŁawicaW weekend 13-14 czerwca na poznańskim lotnisku Ławica odbędzie się po raz pierwszy Aerofestival. Impreza ma być połączeniem pokazów lotniczych, wystawy targowej i koncertu muzycznego. Organizatorzy spodziewają się 150 tys. gości.
Podczas Aerofestivalu zaplanowano pokazy cywilnych i wojskowych samolotów, akrobacje, prezentacje sprzętu oraz występ „międzynarodowej gwiazdy muzycznej”. Częścią imprezy będą targi lotnicze Aero Fair. Aerofestival zorganizują wspólnie firma Aeropact, Port Lotniczy Poznań-Ławica i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej prezes firmy Aeropact Sebastian Golus, „powrót do Poznania imprezy lotniczej na skalę międzynarodową był naszym marzeniem”.
„Cieszymy się, że po ponad 24 latach przerwy, kiedy po raz pierwszy odbyły się pokazy lotnicze na terenie Ławicy, impreza wróci do Poznania. Tu powstały zaczątki polskiego lotnictwa, tu zlokalizowana jest baza F-16” – mówił Golus.
Aerofestival odbędzie się na czynnym lotnisku komunikacyjnym – według organizatorów stanie się tak po raz pierwszy w Polsce.
Port Lotniczy Poznań-Ławica zapowiedział w poniedziałek, że w kwietniu rozpocznie modernizację pasa startowego, która potrwa do końca października. Obecny na konferencji prezes Portu Mariusz Wiatrowski przyznał, że prace budowlane będą miały wpływ na wyznaczenie terenu organizacji Aerofestivalu.
Organizatorzy w kolejnych miesiącach mają przedstawić szczegółowy program imprezy. (PAP)

Komentarze

Popularne posty