Amerykańskie linie United Airlines planują uruchomić loty na Kubę

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines planują rozpocząć loty na Kubę - poinformował w czwartek rzecznik linii Rahsaan Johnson. Loty na Kubę miałyby odbywać się z trzech amerykańskich miast: Houston, Newark i New Jersey.
Jak dodał, plan uruchomienia lotów na Kubę musi jeszcze uzyskać wszystkie stosowne zgody i pozwolenia rządowe.

Zapowiedź amerykańskich linii lotniczych wpisuje się w ogłoszone w czwartek przez USA wejście w życie ułatwień w kontaktach z Kubą. Od piątku Amerykanie będą mogli łatwiej podróżować na Kubę, wysyłać przelewy pieniężne oraz prowadzić z wyspą interesy.
To początek realizacji ogłoszonego przez prezydenta USA Baracka Obamę w połowie grudnia zwrotu w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA i wznowienia stosunków dyplomatycznych z Hawaną. Niektóre z ograniczeń, które będą od piątku zniesione obowiązywały od prawie 50 lat.
W ramach ogłoszonych zmian, rozluźnienie restrykcji w podróżach na Kubę dotyczyć będzie osób jadących na wyspę w jednym z 12 określonych celów (m.in. by odwiedzić rodzinę, prowadzić interesy, badania naukowe, a także w celach dziennikarskich, religijnych albo artystycznych, sportowych czy humanitarnych). Osoby takie, nie będą musiały przed wyjazdem na wyspę zdobywać, jak dotychczas, specjalnego pozwolenia rządu.
W stosunku do pozostałych Amerykanów wciąż będzie obowiązywało jednak embargo. Dopóki Kongres nie wyrazi zgody, by je znieść, większość amerykańskich turystów nie będzie mogła swobodnie podróżować na Kubę. (PAP)

Komentarze

Popularne posty