Samoloty Elvisa Presleya na sprzedaż

Dwa prywatne samoloty należące do Elvisa Presleya (nazwane Lisa Marie i Hound Dog II), zostały w ostatnim czasie wystawione na aukcję. Convair 880 (Lisa Marie), który imię dostał po córce gwiazdora, został kupiony i odnowiony przez Presleya w 1975 r. Maszyna wyposażona jest w duży pokój z pełnowymiarowym łóżkiem, salę konferencyjną, łazienkę z kranami ze złota i system stereo z 50 głośnikami.
Oba samoloty nie są zdatne do lotu i przez ponad 30 lat udostępniane były dla zwiedzających w Graceland – posiadłości Presleya w Memphis w stanie Tennessee. Statki powietrzne zostały wystawione na aukcje przed dom aukcyjny Julien’s. Presley wszedł w posiadanie odrzutowca Convair 880 w 1975 r., dwa lata przed swoją śmiercią, i przeznaczył ok. 300 tys. dolarów na jego modernizację.
Gwiazdor nazwał samolot na cześć jego jedynej córki, Lisa Marie, która urodziła się w 1968 r. Ostatni lot maszyna wykonała przewożąc jego żonę Priscillę Presley i aktora Georga Hamiltona na pogrzeb muzyka. Statek powietrzny został sprzedany przez jego ojca, Vernona, w 1978 r. i potem miał dwóch właścicieli, zanim został odkupiony przez konsorcjum w ramach spółki joint venture z właścicielami Graceland. Umowa z zarządcą Graceland wygasa w 2015 r.  Drugi samolot, Hound Dog II, Lockheed JetStar, został kupiony w 1975 r., jako zastępczy statek powietrzny, w momencie gdy Lisa Marie był modernizowany. Dotarł on do Graceland w 1984 r. Samoloty są sprzedawane w jednej partii z dodatkową opcją zakupu ziemi obok Graceland, gdzie będzie można je udostępnić zwiedzajacym, niezależnie od Presley Museum. Źródło: bbc.co.uk

Komentarze

Popularne posty