Virus SW 600D otrzymał certyfikat

Pipistrel pierwszą firmą na świecie, która otrzymała certyfikat wg niemieckich przepisów LTF-UL 2019 z MTOW=600kg.
Wraz z wprowadzeniem nowej regulacji bazowej, dającej możliwość wprowadzenia kategorii 600kg dla samolotów ultralekkich, Niemcy jako jeden z pierwszych krajów skorzystały z możliwości tzw. opt-out.
Na początku tego roku zostały opublikowane przepisy LTF-UL 2019, na podstawie których niemiecka organizacja DULV wydała dzisiaj pierwszy certyfikat dla samolotu ultralekkiego z MTOW=600kg. Uzyskał go samolot Virus SW 600D słoweńskiego producenta, firmy Pipistrel. Certyfikat zostanie wręczony Pipistrelowi przez przedstawicieli DULV w trakcie odbywających się aktualnie targów AERO EXPO w niemieckim Friedrichshafen.
Prezes DULV, Pan Jo Konrad powiedział, że Niemcy są pierwszym krajem, który zdeklarował opt-out. Są również pierwszym krajem, który przygotował i opublikował przepisy zdatnościowe LTF-UL 2019. Jesteśmy dumni, że mamy możliwość przyznania pierwszego certyfikatu dla samolotu z MTOW=600kg jakim jest Virus SW 600D. Niemiecki certyfikat typu jest uznawany przez wiele krajów europejskich, także daje producentowi bardzo duże możliwości sprzedażowe. Mamy nadzieję, że wraz z wysoką jakością produktów firmy Pipistrel, samolot Virus SW 600D będzie dużym rynkowym sukcesem.
Właściciel firmy Pipistrel skomentował wydarzenie słowami: "Jesteśmy zaszczyceni tym przełomowym wydarzeniem, które jest dla nas niezwykle ważne. Naszą misją jest dostarczanie naszym klientom innowacyjnych produktów, a teraz mamy w swojej ofercie kolejny samolot, który dedykowany jest dla klientów z segmentu lekkiego lotnictwa i jednocześnie rozwiązuje długoletni problem masy startowej. Samolot Virus SW 600D jest już w produkcji seryjnej i przyjmujemy kolejne zamówienia."
Konferencja prasowa i wspólne świętowanie tego wydarzenia podczas targów AERO Friedrichshafen w Niemczech odbędzie się na stoisku Pipistrel w hali B3 o godzinie 13:00.
Źródło: skydream.pl

Komentarze

Popularne posty