Rozergrano Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced

Na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie dobiegły końca zawody Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Rywalizacja Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced odbywała się w dniach 9-12 września 2015 roku.

Zawodnicy zmagali się w czterech konkurencjach: programu znanego, programu dowolnego oraz dwóch programów dowolnych nieznanych. Klasyfikowano siedmiu pilotów. Wszyscy startowali w samolotach Extra 300 lub 330 (300L, 300S, 330SC). Puchar Polski w akrobacji samolotowej na radomskim lotnisku w Piastowie wygrał Piotr Szczepański z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (Extra 330SC; D-EXTW), osiągając wynik 10 949,21 pkt 80,214 %. Drugie miejsce wywalczył Robert Kowalik z Aeroklubu Radomskiego (Extra 300L; GJJIL) z wynikiem 10 344,07 pkt 75,781 %. Trzecia lokata należy do Adriana Szumana z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (Extra 330SC; D-EWTW) z wynikiem 10 318,02 pkt 75,590 %. Warto wspomnieć, że dla Piotra Szczepańskiego i Adriana Szumana, to kolejne sukcesy w tym roku. Obaj zawodnicy zwyciężyli także podczas majowego Pucharu Polski w akrobacji samolotowej w Przylepie, zajmując 1. A. Szuman, 2. P. Szczepański. Z kolei w lipcu w mistrzostwach Polski, które odbywały się w Toruniu zamienili się miejscami na podium – 1. P. Szczepański, 2.A. Szuman.
Źródło: Aeroklub Polski