Biała Podlaska ma być zamiejscową bazą ośrodka BB Aero

Szybowce już w weekend na lądowisku Biała Podlaska. Swoją działalność rozpocznie tu ośrodek szkoleniowy BB Aero z Rybnika. Umowę o współpracy z rybnickim ośrodkiem miasto zawarło jeszcze w lipcu. Do tej pory BB Aero dopinało formalności w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. 
BB Aero planuje przebazować się i sprawdzić swoją nową wyciągarkę do wysokich holi (lina o długości 3,5 km) na lądowisku Biała Podlaska. Na pewno zabierają ze sobą szybowce Perkoz i Astira. Chcą już być na miejscu w piątek przed południem i rozpocząć latanie, a zakończyć i wracać w niedzielę popołudniu. Żeby nie było dylematu gdzie latać, to w tym czasie nie planują lotów w Rybniku. Podobnie jak robili w Oleśnicy, oferują hole za wyciągarką szybowców spoza swojego Ośrodka, które pojawią się w tym czasie w Białej Podlaskiej. Będzie też możliwość wyholowania się za WT-9 Dynamic.
Szybowiec SZ-54 Perkoz BB AERO
Nie będzie lotów szkolnych, ale BB Aero zaprasza na loty Perkozem ze swoimi instruktorami m.in. z Małgorzatą Margańską - medalistką mistrzostw świata w akrobacji szybowcowej. 
Plan:  
Piątek: przebazowanie Rybnik – Biała Podlaska i wykonanie próbnych lotów, godz. 18-stej msza w kościele na terenie byłego lotniska Biała Podlaska, a później wieczorne „wielorybnicze” rozmowy w byłym porcie lotniczym. 
Sobota: loty od 10-tej do zachodu słońca a później kolejne „wielorybnicze” rozmowy w byłym porcie lotniczym. 
Niedziela: loty od 10-tej do 16-stej a potem odloty lub odjazdy do domu. Podczas pobytu BB Aero na lądowisku Biała Podlaska będzie prowadzony nabór kandydatów na szybowcowe szkolenie podstawowe i do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich. Będzie też możliwość spotkania się z przedstawicielami firmy Avioner, która prowadzi e-learningowe lotnicze szkolenia teoretyczne oraz z lekarzem orzecznikiem z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie można wykonać badania lotniczo-lekarskie niezbędne do zakończenia praktycznego szkolenia lotniczego. Będą też wykonywane loty na samolotach ultralekkich: 3Xtrim i WT-9 Dynamic. Źródło: BB Aero

Komentarze

Popularne posty