Wzrasta wartość rynku odrzutowców biznesowych

Według analizy portalu ASD Reports, w ostatnim czasie na rynku odrzutowców biznesowych zauważalny jest wzrost koniunktury, który nastąpił po ciągłych spadkach notowanych od 2008 r., kiedy rozpoczął się kryzys gospodarczy. Czynnikiem stymulującym jest wzrost PKB na rynkach wschodzących oraz dalsze ożywienie gospodarcze dojrzałych rynków: na przykład w Stanach Zjednoczonych. Zwiększa się również baza klientów odrzutowców biznesowych, co demonstruje większą odporność na niekorzystne warunki w tym segmencie lotnictwa, które miały miejsce w ostatnich latach. 
 
Oczekuje się, że w 2015 r. globalny rynek segmentu odrzutowców biznesowych może być warty ponad 21 mld dolarów. Dodatkowo, zainspirowani poprawą perspektyw na rynku, producenci wdrażają projekty nowych samolotów i udoskonalają istniejące wersje, oferując zwiększone osiągi, zoptymalizowane koszty operacyjne oraz bardziej przestronne kabiny. 
Obecnie obserwowane jest duże zapotrzebowanie na samoloty średnio i wielkokabinowe o dalekim zasięgu, a długotrwałe czynniki wzrostu są kalkulowane w nawiązaniu do zapowiedzi odnawiania dotychczasowych flot samolotów. Czołowi producenci statków powietrznych tego typu obejmują m.in. firmy Gulfstream Aerospace, Textron Aviation oraz Dassault Aviation. 
Źródło: aero-news.net via dlapilota

Komentarze

Popularne posty