Bułgaria odmawia przelotu ponad swoim terytorium rosyjskim samolotom

"Bułgarskie MSZ odmówiło Rosji możliwości wykonywania lotów ponad terytorium Bułgarii rosyjskich wojskowych samolotów transportowych w drodze do Syrii", powiedział Betina Zhoteva, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Bułgarii. 
"Jest wystarczająco dużo informacji, które sprawiają, że mamy poważne wątpliwości co do przeznaczenia ładunków znajdujących na pokładach rosyjskich samolotów i to właśnie jest powodem odmowy". Zhoteva dodał, że decyzję, aby zablokować loty zaopatrzenia rosyjskich wojskowych do Syrii, Bułgaria podjęła samodzielnie i bez nacisków ze strony innych państw NATO, ponieważ kraj ten jest przekonany, że są to dostawy wojskowe, a nie z pomocą humanitarną, jak twierdzą Rosjanie. Wcześniej członkowie NATO zostali uprzedzeni o tym, że Rosja zamierza wysłać do Syrii kolejną partię sprzętu wojskowego. 
Ostrzeżenie zostało wydane po tym, jak USA i inni sojusznicy zaczęli podejrzewać, że Rosja przygotowuje bazy w Syrii w ramach przygotowań do przybycia swoich wojsk. Źródło: news.vice.com

Komentarze

Popularne posty