Najlepsi piloci zmierzą się w 6. Mistrzostwach Świata w Wyścigach Szybowcowych

Od 5 do 12 września 2015 roku, dwudziestu najlepszych pilotów szybowcowych na świecie zmierzy się w 6. FAI Mistrzostwach Świata w Wyścigach Szybowcowych we włoskim Varese. Te ekscytujące zawody, będą na żywo transmitowane w Internecie. 
6. FAI Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych są finałem serii siedmiu wyścigów kwalifikacyjnych, które miały miejsce w ciągu roku, w różnych miejscach na całym świecie. Bierze w nich udział 20 najlepszych pilotów szybowcowych, wyłanianych podczas około rocznego cyklu zawodów kwalifikacyjnych. Tegoroczna lista zawodników przedstawia się imponująco. 
W Mistrzostwach miedzy innymi weźmie udział wielokrotny Mistrz Świata Sebastian Kawa, reprezentant Polski, który jest świeżo po zwycięstwie na 18. FAI Szybowcowych Mistrzostwach Europy. On na pewno będzie starał się odzyskać tytuł, który w 2014 roku odebrał mu Didier Hausse. Walka o złoty medal przedstawia się naprawdę emocjonująco. Piloci będą rywalizować w szczególnym miejscu – lotnisko Calcinate del Pesce w Varese uchodzi za jedno z najważniejszych ośrodków szybowcowych na świecie. Mistrzostwa będą transmitowane bezpośrednio przez stronę www.sgp.aero/final2015. Dzięki elektronicznemu urządzeniu lokacyjnemu, zainstalowanemu w szybowcu, publiczność będzie miała okazję obejrzeć zawody w rzeczywistej pozycji i czasie. Regularne aktualizacje będą również dostępne na specjalnej stronie na Facebooku i Twitterze. Filmy będą również publikowane na kanale SGP YouTube. 
O FAI Grand Prix w Wyścigach Szybowcowych Podczas trwających 7 dni zawodów, zawodnicy biorą udział w kilku wyścigach. 
O wyniku decyduje z zasady czas przybycia na metę. Zwycięzcą jest pilot, który, w okresie tygodnia trwania konkursu, zgromadzi największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. I to właśnie on staje się Szybowcowym Mistrzem Świata FAI. Źródło: Aeroklub Polski

Komentarze

Popularne posty