Ryanair wybuduje we Wrocławiu bazę technicznąRyanair wybuduje w Porcie Lotniczym Wrocław centrum obsługi technicznej samolotów – podały w środę władze tych linii lotniczych. Będzie to pierwsza baza techniczna tego przewoźnika w Polsce i ma kosztować 6 mln euro. Zatrudnienie znajdzie w niej 150 osób.


Jak poinformowała PAP Aleksandra Palus, budowa rozpocznie się w listopadzie 2015 r., a obiekt zostanie oddany do użytku w marcu 2016 r. Inwestycja warta jest ponad 6 mln euro.
"Będzie to trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce baza techniczna Ryanaira. Wrocław konkurował z innymi polskimi i europejskimi miastami o tę inwestycję" - dodała Palus.
Podkreśliła, że dla Wrocławia i Dolnego Śląska oznacza około 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, m.in. licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego.
Jak poinformowano, centrum obsługi technicznej Ryanair zaprojektowane jest z myślą o przeglądach typu C dla samolotów Boeing 737-800. Obecnie ten przewoźnik korzysta z ponad 400 takich maszyn, a do 2019 r. planuje rozbudowę floty do 500 samolotów. Składać się będzie z nowoczesnego hangaru z dwoma stanowiskami na samoloty. Istnieje możliwość rozbudowy bazy o drugi hangar.
W stolicy Dolnego Śląska powstanie też zaplecze szkoleniowe. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi Ryanair oraz z Lotniczymi Zakładami Naukowymi we Wrocławiu o rozwoju specjalizacji, by absolwenci zakładów mogli podejmować pracę w nowej bazie technicznej Ryanaira.(PAP)Komentarze