Pierwsze Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe Zagłębia Miedziowego

Niebo nad Lubinem już w maju zapełni się samolotami. Tutejszy aeroklub po raz pierwszy organizuje Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe Zagłębia Miedziowego. Przyjść i popatrzeć będzie mógł każdy. Zawody odbędą się w dniach 22-24.05.2015 r. Ale już dzień wcześniej, 21.05.2015 r. na lubińskie lotnisko przylecą załogi, które wezmą udział w imprezie. A w dniach 19-21 maja 2015 roku na lotnisku w Lubinie odbędzie się trening Samolotowej Kadry Narodowej (Rajdowej). 
W zawodach wystartują m.in. piloci kadry narodowej, jak również członkowie lubińskiego aeroklubu oraz kilkanaście innych załóg z całego kraju. Wśród nich nie zabraknie mistrzów Europy i świata. Zawody odbędą się w formule latania rajdowego (Air Rally Flying), w którym biorą udział załogi dwuosobowe – pilot i nawigator – latające samolotami sportowymi. Zawodnicy będą musieli przejść próbę nawigacyjną, pomiaru czasu, obserwacji specjalnej i lądowania.
Każda trasa rajdowa będzie miała 150–220 km podzielonych na 10–16 odcinków, w tym lot po łuku. Załoga dostanie do wykonania zadania: wykreślenia trasy zgodnie z instrukcją, obliczenia czasu przelotu odcinków oraz naukę zdjęć. Następnie, już podczas lotu samolotem, załoga będzie zdobywać punkty za wyszukanie wyłożonych na ziemi znaków, utrzymanie punktualności przelotu, identyfikację zdjęć punktów zwrotnych, parametry lotu po łuku i wypełnienie sprawozdań z konkurencji.
Trasa zakończy się najbardziej widowiskową częścią konkurencji – lądowaniem precyzyjnym, w którym pilot stara się przyziemić samolot idealnie w wyznaczonym miejscu. Ogólnopolskie Samolotowe Zawody Zagłębia Miedziowego nie będą ostatnią imprezą, jaką w tym roku planuje Aeroklub Zagłębia Miedziowego. Na przełomie lipca i sierpnia w Lubinie mają się odbyć zawody spadochronowe. Źródło: lubin.pl

Komentarze

Popularne posty