Przywódca Kim Dzong Un za sterami samolotu północnokoreańskiej produkcji

W Internecie pojawił się film, na którym widać przywódcę Korei Północnej Kima Dzong Una, który najpierw przeprowadza inspekcję, a następnie kołuje i startuje małym samolotem. Maszyna jest ponoć samolotem północnokoreańskim. Wytrawne oko dostrzeże jednak, że jest to Cessna 172. Zgodnie z cyklicznym materiałem wydawanym na temat działalności Kima przez Korean Central Television (KCTV), w marcu br., przywódca Korei Północnej poleciał lekkim samolotem zbudowanym w miejscowych zakładach. 
 
W materiale filmowym widać, jak Kim najpierw przeprowadza inspekcję przedodlotową samolotu, a potem wydaje się, że to on go potem pilotuje. Nie widać jednak samego lotu, a kolejne ujęcie przedstawia już lądowanie.
Informacja ta pojawiła się po innych opublikowanych ostatnio przez rządowe media Korei Płn., które pokazały fabrykę lekkich statków powietrznych produkujących konstrukcje w oparciu o dwupłatowiec An-2, pierwotnie zaprojektowany przez ukraińską firmę (wcześniej radziecką) Antonov i samolot bardzo podobny amerykańskiej Cessny 172 Skyhawk.
Kim Dzong Un prawdopodobnie posiada również inny samolot marki Cessna, którym lata z nowego pasa startowego zlokalizowanego w pobliżu jego posiadłości. Zainteresowanie Kim Dzong Un lataniem kontrastuje z podejściem do tego tematu jego ojca Kim Dzong Ila, o którym mówiono, że bał się latać. W 2011 r. były szef Korei Północnej wybrał się do Moskwy z wizytą państwową, podróżując do stolicy Rosji pociągiem. Źródło: telegraph.co.uk

Komentarze

Popularne posty