Firma Tecnam planuje rozwój jednosilnikowego odrzutowca szkolnegoWłoska firma Tecnam bada możliwości opracowania projektu jednosilnikowego odrzutowca z przeznaczeniem do szkolenia wojskowego oraz na inne rynki zbytu. Według obecnej koncepcji, samolot o nazwie "P Jet" będzie wyposażony w jednostkę napędową zamontowaną na kadłubie i skrzydła o rozpiętości 8,53 m. Zastosowane rozwiązania mają zapewnić maksymalną wydajność, bezpieczeństwo i łatwy serwis silnika.

Projekt obejmuje również kokpit w układzie dwóch foteli obok siebie oraz podwójny statecznik pionowy. Producent rozważa także możliwość opracowania wersji z kabiną ciśnieniową. Początkowo konstrukcja ma być kierowana na rynek wojskowych szkoleń lotniczych, a następnie dla odbiorców w sektorze general aviation i biznesowym, powiedział przedstawiciel spółki Tecnam, która jest najbardziej znana z produkcji napędzanego dwoma silnikami Rotax modelu P2006T. "Produkcja "P Jet”  jest możliwa do wdrożenia", podała spółka w raporcie.
"Wstępne badania przeprowadzone przez Tecnam wskazują, że wizja tego samolotu i jego produkcji, jest technicznie i ekonomicznie osiągalna". Rozwój statku powietrznego będzie oparty o wymogi certyfikacyjne Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) oraz Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Źródło: AVweb

Komentarze

Popularne posty