Powstanie nowa Dolina Lotnicza

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna na Dolnym Śląsku będzie budować Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL).
W piątek w Lubinie zostały podpisane dokumenty założycielskie klastra. Inicjatywę będą wspierać kolejne dwie strefy ekonomiczne działające na Dolnym Śląsku – kamiennogórska i wałbrzyska.
Klaster lotniczy to kolejna, po motoryzacyjnej i edukacyjnej, klastrowa inicjatywa realizowana w legnickiej strefie. Do współpracy na rzecz rozwijania sektora lotniczego zaproszono ośrodki naukowe, międzynarodowe koncerny zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów dla przemysłu lotniczego oraz władze regionu. W przedsięwzięcie włącza się także Ministerstwo Gospodarki. - Dolnośląski Klaster Lotniczy pozwoli wykorzystać potencjał branży lotniczej w regionie.
Zainwestowały tu międzynarodowe koncerny jak Becker Avionics czy UTC Aerospace Systems. Teraz chcą razem sięgać po środki unijne, dzielić się doświadczeniami i pozyskiwać pracowników przy wsparciu działających w regionie uczelni – mówi prezes legnickiej strefy, Rafał Jurkowlaniec. Celem DKL jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, działających południowo-zachodniej części Polski. Partnerzy klastra promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy. Ma się to odbywać m.in. poprzez współpracę, wspieranie działalności przemysłowej, transferu wiedzy czy wymiany doświadczeń produkcyjnych, handlowych i organizacyjnych. Źródło: rp.pl

Komentarze

Popularne posty