Ruch lotniczy nad Belgią jest powoli wznawiany

Ruch lotniczy nad Belgią powoli jest wznawiany - informują służby prasowe głównego brukselskiego lotniska. W środę od rana belgijska przestrzeń powietrzna była zamknięta z powodu awarii systemów kontroli lotów. "Od godz. 14 systemy kontroli lotów są stopniowo ponownie uruchamiane. Pierwszy samolot do Newark już odleciał" - informuje brukselskie lotnisko Zaventem.
 
Z rozkładu przylotów tego głównego portu lotniczego w Belgii wynika, że wieczorne samoloty LOT z Warszawy do Brukseli odlecą zgodnie z planem, natomiast lot Brussels Airlines został odwołany.
Cały czas możliwy był ruch lotniczy nad Belgią na dużych wysokościach. Samolotami, które lecą nad Belgią na wysokości przelotowej zajmuje się centrum kontroli lotów w holenderskim Maastricht.
Przyczyną zamknięcia przestrzeni powietrznej była awaria zasilania w centrum kontroli lotów Belgocontrol. Poinformowano tam, że doszło do przepięcia (wzrostu napięcia powyżej wartości znamionowej). Uszkodzone zostały także awaryjne generatory prądu.
Z danych brukselskiego lotniska wynika, że do 13.30 zostało odwołanych 147 lotów, a 32 zostały przekierowane. Łącznie problemy wynikłe z ograniczenia ruchu lotniczego na Belgią dotknęły ok. 20 tys. pasażerów.(PAP)

Komentarze

Popularne posty