Wizz Air ogłasza program szkoleniowy dla kadetówWizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dzisiaj zawarcie 5-letniej umowy partnerskiej z dwiema cenionymi organizacjami zajmującymi się szkoleniami lotniczymi, by zapewnić kształcenie pilotów dla przewoźnika. Kursy rozpoczną się we wrześniu 2015 roku i początkowo będą obejmowały grupy ok. 40 pilotów-kadetów rocznie. Przeprowadzane zgodnie z regulacjami EASA, obejmą zintegrowane szkolenia ATPL oraz kursy typu type rating dla samolotów Airbus A320.
Po wnikliwiej ocenie i konkurencyjnym przetargu, Wizz Air wybrał firmy CTC Aviation oraz Central European Flight Academy, jako instytucje odpowiedzialne za prowadzenie szkoleń. Kandydaci nauczą się i rozwiną umiejętności niezbędne z punktu widzenia potrzeb działalności operacyjnej Wizz Air. Wszystko, by wspierać znaczący rozwój linii lotniczych, poprzez przeszkolenie w pełnym wymiarze godzin na stanowisko drugiego pilota współpracującego z przewoźnikiem. Program dla kadetów pozwoli absolwentom kursu na bezpośrednie dołączenie do zespołu Wizz Air, jako drudzy piloci, latający samolotami Airbus A320 w siatce połączeń WIZZ. Po tym jak zgromadzą odpowiedni staż pracy za sterami samolotu, drudzy piloci zyskają doskonałe perspektywy na rozwój kariery, aż do stanowiska Kapitana.
Linie lotnicze Wizz Air zapewniają gwarancję zatrudnienia (w zależności od osiągniętego poziomu biegłości i sprawności) po zakończeniu szkolenia, poprzez wspomaganie dostępu kandydatów do wymaganego finansowania programu. Wspomniana gwarancja jest rzadkością na rynku lotniczym i potwierdza zaangażowanie Wizz Air w poszukiwanie i rekrutowanie najbardziej utalentowanych pilotów-kadetów na rynku. Źródło: Wizz Air

Komentarze

Popularne posty