Pilot akrobacyjny David Jenkins zginął w wypadku lotniczymDo wypadku doszło 22 kwietnia ok. godz. 14.40 na lotnisku Old Buckenham, w pobliżu Attleborough w Anglii. David Jenkins wykonywał lot pokazowy samolotem Edge 360, kiedy podczas jednego z manewrów z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn konstrukcja runęła na ziemię.

Pilot był członkiem sformowanego w 2010 r. zespołu akrobacyjnego Wildcat. Wcześniej dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii w akrobacji samolotowej (2012, 2013) oraz reprezentował Wielką Brytanię podczas Mistrzostw Europy i Świata w Akrobacji Samolotowej. W 2012 z zespołem uplasował się na 4 miejscu, za USA, Francją i Rosją. Pierwsze szlify w lotnictwie zdobywał jako nastolatek.
Jak poinformował rzecznik policji Norfolk: "Po otrzymaniu informacji o wypadku funkcjonariusze policji wraz z oddziałem Straży Pożarnej i pogotowania ratunkowego przybyli na miejsce zdarzenia w pobliżu lotniska. Samolot był całkowicie zniszczony, a jego pilot zginął na miejscu". Dochodzenie w sprawie wypadku rozpoczęła Brytyjska Komisja ds. Badania Wypadków Lotniczych (AAIB). Źródło: independend.co.uk

Komentarze

Popularne posty