Nowy prezes LufthansyOdszedł Christoph Franz, przyszedł Carsten Spohr. Największa regularna europejska linia lotnicza ma nowego prezesa.
Teraz Spohr, który odpowiadał za działalność operacyjną Lufthansy, ma nadzorować również należące do grupy linie Swiss, Austrian Airlines i niemieckie niskokosztowe  Germanwings. Przy inauguracji objęcia tego stanowiska Spohr w wyemitowanym wideo zapewnił, że „linia będzie oferowała najwyższą jakość usług dokądkolwiek i kiedykolwiek będziemy latać". Z informacji mniej przyjemnych dla personelu nowy prezes nie ukrywał, że zamierza kontynuować program cięcia kosztów „Score", który wzbudza protesty załogi. Jednocześnie jednak  Spohr nie ukrywał, że jego ambicją jest wejście  Lufthansy o ekskluzywnego klubu linii „pięciogwiazdkowych", do którego należą  jak na razie japońskie All Nippon Airways, koreańskie Asiana Airlines, hongkońskie Cathay Pacific, chińskie Hainan Airlines, malezyjskie Malaysia Airlines, singapurskie Singapore Airlines oraz katarskie Qatar Airways. „Gwiazdki" nadają przewoźnikom pasażerowie głosujący w rankingu Skytrax.
Carsten Spohr ma jeszcze jedno wyzwanie - sprostać konkurencji nie tylko dubajskich linii Emirates, ale i rywala ze Star Alliance - Turkish Airlines, które sukcesywnie rozwijają połączenia do miast niemieckich wywożąc Lufthansie pasażerów. Z kolei w Szwajcarii, także pod naciskiem grupy Lufthansy władze zajęły się badaniem działalności Etihad Regional - linii należącej do Etihad Airways z Abu Zabi. Źródło: ekonomia.rp.pl, Foto: dw.de

Komentarze

Popularne posty