HondaJet zaprezentowała się w GenewieKoncern Honda Aircraft koncentruje się na dotrzymaniu terminów pierwszych dostaw swojego  nowego modelu HondaJet, które mają być realizowane od 2015 r. Podczas Europejskiej Wystawy i Konwencji Lotnictwa Biznesowego (EBACE) w Genewie zaprezentował nową, biało-zieloną opcję malowania samolotu.
Nowy dwusilnikowy biznes jet, którego cena skalkulowana została na poziomie 4,5 mln dolarów (choć została upubliczniona już dawno, to do tej pory nie była aktualizowana), będzie z pewnością poważnym konkurentem dla najlepszych w swojej klasie przynajmniej w kilku aspektach, jak choćby prędkość, pułap, efektywność oraz poziom hałasu. Obecnie wciąż trwają loty testowe w ramach certyfikacji, realizowane przez pilotów Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) oraz naziemne testy ciśnieniowe i obciążeniowe. Spółka drobiazgowo analizuje także różne aspekty linii montażowej, na której w czerwcu w końcowej fazie montażu powinno się znajdować 10 samolotów.
Zaprezentowany egzemplarz HondaJet w kolorze "głębokiej zielonej perły", to także pierwszy model produkcyjny. Jak informuje spółka, w fabryce w Greensboro (Północna Karolina) do pięciu samolotów dopasowane zostały już skrzydła oraz usterzenie ogonowe. Przedstawiciele firmy poinformowali także o ilości zatrudnionych przy projekcie pracowników, których obecnie jest aż 1000 oraz umowie z firmą Fokker Aerostructures, z siedzibą w Holandii, na dostawę zestawu usterzenia ogonowego. Zakończono już także budowę symulatora, którego oprogramowanie integrowane jest obecnie w siedzibie Honda Aircraft w Greensboro. Źródło: dlapilota , Foto: ainonline.com

Komentarze

Popularne posty